BHP

Ciekawostki, informacje z różnych dziedzin.
koć

BHP

Post autor: koć »

BHP to dla mnie zawsze było takie: trzeba zaliczyć szkolenie i zapomnieć. A przecież to bardzo ważna sprawa. Są nawet specjalne certyfikaty: http://www.adees.net/iso_45001.php Warto taki posiadać jeśli traktuje się to poważnie.
Bartosiński

Re: BHP

Post autor: Bartosiński »

Bo dla wielu osób BHP to tylko nudne szkolenie. Problem zaczyna się wtedy, gdy wydarzy się wypadek przy pracy. Najczęściej wina spada na pracodawcę. Dlatego trzeba bardzo dokładnie przeanalizować jakie zabezpieczenia i akcesoria BHP należy zastosować w naszej firmie. Różne branże mają różne przepisy. Z rzeczy niezbędnych w każdym miejscu na pewno mogę wymienić instrukcje ppoż, gaśnice i tablice z oznaczeniem drogi ewakuacji. Ja wszystkie niezbędne akcesoria kupuję w EG System https://www.egsystem-sklep.pl i wam również polecam ten sklep. Mają szeroką ofertę i świetny stosunek jakości do ceny.
Awatar użytkownika
redaktor
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:15

Re: BHP

Post autor: redaktor »

Tak jak już zostało to napisane powyżej, czyli samo BHP dla niektórych faktycznie może bywa i nudne, ale jest to obszar bardzo ważny całym przedsiębiorstwie. U mnie w zakładzie od pewnego czasu również pojawiły się maty antyzmęczeniowe https://www.alumatex.pl/jak-dobrac-maty ... eczeniowe/ i muszę przyznać, że jest to pomysł godny naśladowania.

laminat na meble
frólek

Re: BHP

Post autor: frólek »

używaliście kiedyś odzieży ogrzewanej? Od paru tygodni w pracy noszę kurtkę milwaukee. Zakup super, zwiększa komfort pracy, jest ciepła i wygodna. Warto było kupić, uszyta jest bardzo dobrze, materiał jest nieprzemakalny i chron iprzed wiatrem
ingręd

Re: BHP

Post autor: ingręd »

Kwestie BHP są niezwykle ważne, mając firmę staram się być na bieżąco z przepisami, pomaga mi w tym prenumerata jednego z tematycznych serwisów Wydawnictwa Wiedza i Praktyka, mam w pigułce potrzebną wiedzę i szybko mogę się z nią zapoznać ..................
Okoń

Re: BHP

Post autor: Okoń »

W każdej branży są elementy, które podchodzą pod kwestie związane z BHP. Jeśli prowadzicie swoją firmę to koniecznie zainteresujcie się takimi sprawami - mogą okazać się bardzo przydatne. Polecam Wam sklep https://www.glovex.com.pl/ znajdziecie tam wiele różnych produktów ale także przydatnych informacji z zakresu BHP.
Róża45

Re: BHP

Post autor: Róża45 »

Witam! Zna ktoś z was sklep z produktami BHP do ochrony oczu i twarzy? Potrzebuje sprawdzonych i dobrej jakości produktów. Słyszałam, że sklep BHP Technik https://bhptechnik.pl/ochrona-oczu-i-twarzy-23 właśnie takie produkty oferuje. Co o nim sądzicie?
Królik

Re: BHP

Post autor: Królik »

Jeśli chodzi o akcesoria spawalnicze, to ja się zazwyczaj zaopatruje w takie rzeczy w sklepie sklep.protect-bhp.pl Maja największy asortyment w tym zakresie, a dodatkowo ceny produktów są bardzo atrakcyjne. Myślę, że warto sobie tam zajrzeć w wolnej chwili.
MarĆin

Re: BHP

Post autor: MarĆin »

Zachowanie zasad BHP w pracy (w szczególności tej fizycznej) jest bardzo istotne. Dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniego sklepu BHP w Bydgoszczy. Znam taki, który nie tylko oferuje produkty BHP i odzież roboczą, ale także świadczy szereg usług w tym zakresie w tym szkolenia.
łubka

Re: BHP

Post autor: łubka »

tez zajmuję się kwestiami BHP w firmie, żeby być na bieżąco z aktualnymi informacjami, przepisami mam wykupiony abonament w jednym z portali specjalistycznych Wydawnictwa Wiedza i praktyka, mam wiedzę w pigułce i rzetelnie przygotowane informacje.................
Luśka

Re: BHP

Post autor: Luśka »

Masz rację. Tu trzeba być na bieżąco. A wszelkie niedociągnięcia jeśli zostaną podczas kontroli wykryte - mogą podlegać karom. Dlatego zarówno do szkoleń, jak i audytów czy nadzorów bhp warto zatrudniać specjalistów. Tutaj https://inzynieriabhp.pl/ macie namiar na firmę, która oferuje kompleksową obsługę bhp. Wszystko pod okiem specjalistów, zgodnie z międzynarodowymi standardami.
Mądry

Re: BHP

Post autor: Mądry »

Tak naprawdę to każdego z nas obowiązują przepisy BHPO jeśli pracujemy na danym stanowisku pracy i nie ma od tego żadnego wyjątku. Jakiś czas temu ja również natrafiłem na bardzo ciekawy artykuł http://www.minergo.pl/oznaczenie-drog-ewakuacyjnych/ i teraz już o wiele więcej wiem na temat oznaczeń dróg ewakuacyjnych.
Rafałe

Re: BHP

Post autor: Rafałe »

Ochrona przeciwpożarowa to szerokie pojęcie opisujące działania podejmowane w celu ochrony życia i zdrowia ludzi oraz ochrony mienia przed pożarem, a także klęskami żywiołowymi i innymi lokalnymi zagrożeniami. Pojęcie ochrony przeciwpożarowej będzie zawierało regulacje prawne, które zobowiązują właścicieli i zarządców różnego rodzaju budynków i terenów do stosowania odpowiednio skonstruowanych systemów przeciwpożarowych, dzięki którym możliwe jest zminimalizowanie ryzyka pożaru i/lub skutecznie ograniczają jego efekty. Wszystko zgodnie z zasadą: lepiej zapobiegać pożarom.

jak pohamować nadmierny apetyt
Romuald

Re: BHP

Post autor: Romuald »

Samo BHP jest niezwykle szerokie i tak naprawdę to w wielu miejscach możemy mieć z nim do czynienia nawet czasami nie zdając sobie z tego sprawy. Ja chciałbym od razu każdemu polecić bardzo ciekawy wpis https://znaki-bhp.pl/znaki-bhp-w-turystyce gdyż tak naprawdę same znaki BHP w turystyce dla mnie są poniekąd nowością. Właśnie dlatego jestem zdania, ze warto jest się cały czas doszkalać i tym bardziej w działaniach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.
ODPOWIEDZ