badania dla facetów

Radzimy, polecamy, dyskutujemy.
maślana

badania dla facetów

Post autor: maślana »

Jakie korzyści niosą za sobą systematyczne badania?
Dzięki profilaktycznym badaniom, wykonywanym regularnie, można kontrolować najważniejsze parametry swojego zdrowia i wykryć wiele różnych chorób na wczesnym etapie ich zaawansowania. Gdy odpowiednio wcześnie dowiemy się o istnieniu problemu, mamy możliwość wdrożenia leczenia, zmiany trybu życia czy też diety. Jakie według Was badania powinien wykonywać mężczyzna przynajmniej raz w roku?
kołdra

Re: badania dla facetów

Post autor: kołdra »

@Maślana mi się wydaje, że każdy mężczyzna powinien wykonywać regularnie (najlepiej raz w roku) badania typu analiza krwi, badanie ogólne moczu oraz lipidogram i ciśnienie tętnicze. Dzięki nim można wykryć wiele problemów m.in. z wątrobą, nerkami, miażdżycą czy nadciśnieniem. Dodatkowo zakładam, że dobrze by sprawdzić prostatę np. poprzez usg (mój małżonek chodzi prywatnie w Warszawie do kliniki Multimed). Generalnie wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć.
Tośka21

Re: badania dla facetów

Post autor: Tośka21 »

Oczywiście, że tak. Przecież dzisiaj jest tyle różnego rodzaju rzeczy, które mogą nam zagrażać, że zdecydowanie warto stawiać na regularne badania. Przecież cukier we krwi jest prosty do sprawdzenia, a jego wynik może naprawdę dużo powiedzieć na temat tego, czy nie dzieje się nic złego.
Kaśkaa23

Re: badania dla facetów

Post autor: Kaśkaa23 »

To raczej powinno być już teraz standardem. Wiem, że coraz więcej ludzi faktycznie sią bada, co jest dobrym znakiem. Jeśli też chcecie zadbać o swoje zdrowie, to może warto byłoby postawić na takie badania jak Koronografia. Dzięki temu będziecie w stanie o wiele lepiej o siebie zadbać.
ODPOWIEDZ