ekologia

Radzimy, polecamy, dyskutujemy.
róża

ekologia

Post autor: róża »

Jak istotne jest dla Was to żeby firma była proekologiczna? Ważny jest dla Was np. certyfikat iso 14001? Kontrolujecie czy firmy go mają?
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 32
Rejestracja: 14 cze 2020, 9:07

Re: ekologia

Post autor: farah557 »

Dla mnie ekologia i dbanie o naturę są bardzo ważne i staram się w codziennym życiu wdrażać różne zmiany działające na korzyść naszej planety. Odpady segreguję, mam swój kompostownik, staram się również ograniczać zużycie plastików, dlatego zainwestowałam w oczyszczać wody kranowej. Również w swoi ogrodzie wybieram rozwiązania wolne od toksycznej chemii. Chwasty zwalczam środkiem https://www.effect24h.pl/ - nie zawiera szkodliwych składników, a jest bardzo skuteczny.
kaśka98

Re: ekologia

Post autor: kaśka98 »

Dla mnie ekologia jest bardzo ważna! Według mnie musimy na to zwracać uwagę. Używanie jednorazowych nocników również wpisuje się w dbanie o środowisko! Zajrzyj tutaj: http://tron.eu.com. Oni oferują tam właśnie takie ekologiczne nocniki dla dzieci :D
Zawiślak

Re: ekologia

Post autor: Zawiślak »

Od wielu lat staram się prowadzić swoje gospodarstwo rolne w sposób jak najbardziej ekologiczny. Obecnie rozważam budowę biogazowni. Dzięki temu pozbędę się odpadów roślinnych i zwierzęcych, a dodatkowo uzyskam energię elektryczną i cieplną. W Niemczech takie biogazownie są bardzo popularne, a w Polsce jeszcze jest ich niewiele, ale mam nadzieję, że będzie się to zmieniać. W takiej inwestycji bardzo ważne jest odpowiednie rozwiązanie energetyczne. Na szczęście udało mi się znaleźć firmę https://www.egsystem.pl/biogazownie-spalarnie.php, która kompleksowo zajmuje się takimi tematami. Rozmawiałem już z nimi i wiem, że mogą poprowadzić dla mnie ten projekt od schematu wykonawczego, przez montaż, aż do podłączenia. Jeśli prowadzicie gospodarstwa rolne, to zainteresujcie się takimi rozwiązaniami jak biogazownia.
gośka

Re: ekologia

Post autor: gośka »

Dla mnie również ekologia jest bardzo ważna. Ostatnio nawet kupiłam bardzo dobre środki higieniczne eko , które są fantastyczne. Widzę naprawdę sporą różnicę, ponieważ są zupełnie bez chemii co daje się łatwo odczuć, ze względu na swoją delikatność i to mi się podoba.
Król

Re: ekologia

Post autor: Król »

Zgodzę się z tym, że czas najwyższy zadbać o naszą planetę. W związku z tym, mam zamiar skontaktować się z firmą respect energy w celu uzyskania zgody na korzystanie ich zielonej energii. Jeżeli macie własne firmy, to również polecam wam takie rozwiązania.
adaś

Re: ekologia

Post autor: adaś »

Jeśli zastanawiacie się, gdzie można zakupić produkty ekologiczne typu miska z trzciny cukrowej to w mojej ocenie warto sprawdzić ekoszop.pl, gdzie znajdziecie mnóstwo naturalnych produktów w bardzo dobrych cenach. Moim zdaniem to bardzo dobry sklep.
Awatar użytkownika
kana
Posty: 115
Rejestracja: 10 lut 2020, 11:33

Re: ekologia

Post autor: kana »

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego pszczoły w naszym otoczeniu są tak ważne? To dzięki pszczołom możemy jeść owoce i warzywa. Żaden inny gatunek taki jak na przykład motyle , nie zapylają roślin w równie efektywny sposób. Dlatego dbając o ekologię, warto zadbać o pszczoły. Zostawiam wam namiar na artykuł https://posadzimy.pl/blog/pszczoly-zagr ... i-ochrona/ do przeczytania
Celina

Re: ekologia

Post autor: Celina »

W domu stosuję coraz więcej rozwiązań ekologicznych, nie ukrywam, że trochę wkręciło mi się to całe bycie "eko" Szukam nowych rozwiązań, jak stworzyć bezpieczny i wygodny dom, przyjazny dla środowiska. Wiecie czym jest benzyna alkilatowa? Ja do niedawna nie wiedziałam, teraz kiedy wypróbowałam, wiem, że nie wrócę do zwykłej : )
Gość

Re: ekologia

Post autor: Gość »

Strona https://evergreensolutions.pl/ oferuje usługi w zakresie doradztwa środowiskowego i gospodarki odpadami. Można tam znaleźć szczegółowe opisy świadczonych usług, takich jak recykling, przetwarzanie odpadów oraz doradztwo w zakresie ochrony środowiska. Firma pomaga przedsiębiorstwom w spełnianiu wymogów ekologicznych.
ODPOWIEDZ