Jak dbać o psie zęby?

Radzimy, polecamy, dyskutujemy.
Awatar użytkownika
rene
Posty: 26
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:28

Jak dbać o psie zęby?

Post autor: rene »

Czytałem ostatnio, że nawet 80% psów cierpi na choroby zębów i dziąseł. Wszystko zaczyna się już w drugim roku życia. Niedługo w naszym domu pojawi się szczeniaczek. Chciałbym się dowiedzieć, jak tych chorób uniknąć. Czy wystarczy taki gryzak stomatologiczny https://johndog.pl/produkt/gryzak-stoma ... ean-hartz/ i jak często mu go podawać?
Viki
Posty: 302
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:30

Re: Jak dbać o psie zęby?

Post autor: Viki »

Ogólnie w sklepach internetowych można znaleźć sporo produktów pozwalających utrzymać w dobrym stanie psie uzębienie. Na przykład w sklepie internetowym https://babuzoo.pl/ znajdziecie między innymi szczoteczki do zębów dla psów, żele do mycia zębów, gryzaki, a także specjalne, dentystyczne smakołyki ;) Polecam się tam rozejrzeć :)
aśka

Re: Jak dbać o psie zęby?

Post autor: aśka »

ja dałam mojemu psu stary biały gryzak dla dzieci, którego już mój syn nie używa.

zauważyłam że pies nie tylko bardzo Polubiły się zabawką ale także znacznie poprawił mu się humor także jeżeli nie chcecie specjalnie kupować gryzaka dedykowanego dla psa możecie użyć po prostu starego gryzaka swoich dzieci
zośka

Re: Jak dbać o psie zęby?

Post autor: zośka »

czytałam ostatnio artykuł na blogu, który poświęcony jest wychowywaniu psów i dotarła do mnie informacja, że opuszki psa są niesamowicie delikatne i jako właściciel jestem odpowiedzialna za to, by zadbać o ich dobrą kondycję. Pytanie w jaki sposób mogę dbać o to by pies nie zranił się w puszki?
Klauduśka

Re: Jak dbać o psie zęby?

Post autor: Klauduśka »

Słyszałam, że dobrym rozwiązaniem na dbanie o zęby pupila jest podawaniu mu różnych przysmaków dla psów. Pies gryząc sobie taką kosteczkę nie tylko ma zajęcie i zabawę w związku z jej gryzieniem, ale także takie przysmaki dbają o uzębienie i usuwanie kamienia nazębnego. W ten sposób można zmniejszyć potrzebę mycia zębów psu, czego na pewno nie lubi. Przynajmniej mu tego nie cierpi, więc w sklepie zoologicznym online kupuję mu pyszną i zdrową karmę i właśnie przakąski.
Ewuśka

Re: Jak dbać o psie zęby?

Post autor: Ewuśka »

Przysmaki dla psów na pewno w jakiś sposób pomaga w pielęgnacji uzębienia psa. Jednak, aby zadbać dokładnie o uzębienie swojego psa, kupiłam mu specjalną pastę do zębów dla psów. To nie tylko sprawia, że nie śmierdzi mu z pyska, ale zmniejsza ryzyko pojawienia się kamienia nazębnego.

tulsi opinie
Awatar użytkownika
endzel
Posty: 183
Rejestracja: 10 lut 2020, 11:27

Re: Jak dbać o psie zęby?

Post autor: endzel »

Ważne jest regularne dbanie o zęby naszego pupila, w przeciwnym razie będziemy musieli zdecydować się na chirurgiczne usuwanie kamienia. A tutaj nie ma lepszych specjalistów niż wetertynarze z kliniki https://www.vet4pet.pl/
ODPOWIEDZ