Problem z zaparciami

Radzimy, polecamy, dyskutujemy.
miśa

Problem z zaparciami

Post autor: miśa »

A ze zdrowiem naszych dzieciaczków ? bo ja jestem powiem wam w kropce bo moja córka od pewnego czasu ma takie zaparcia, że szok. Moja znajoma poleciła poleciła mi czopki , które są podobno świetne na takie zaparcia ale moje dziecko protestuje i nie pozwala na ich podanie. Co jeszcze można podać takiemu dziecku?
złota

Re: Problem z zaparciami

Post autor: złota »

miśa pisze: ↑05 paź 2021, 10:13 A ze zdrowiem naszych dzieciaczków ? bo ja jestem powiem wam w kropce bo moja córka od pewnego czasu ma takie zaparcia, że szok.
Moje dziecko nie miało z tym problemów, ale za to siostrzeniec tak, zdarzyło się to kiedy zaczął chodzić do przedszkola a więc nowe otoczenie, stres, pewnie też trochę się wstydził no i zaczeły się kłopoty. Pamiętam że dopiero xenna balance junior pomogła.
Etna

Re: Problem z zaparciami

Post autor: Etna »

Oj jesli chodzi o zaparcia to mielismy z nimi mocne przejścia. Pojawiły się u córki w wieku ok 4 lat akurat wtedy gdy poszła do przedszkola. Z dnia na dzien było coraz gorzej. Próbowalismy różnych sposobów: domowych, suplementów ale działały tylko na chwilę i po jakimś czasie problem znów powracał.
Koleżanka powiedziała mi o czopkach musujących przeznaczonych akurat dla dzieci. Kupiłam je i okazało się, że naprawdę działają. Mała pozwalała je sobie aplikować. Działanie już po kilku minutach więc szybko, ale nie gwałtownie. Pomagają również regulować wypróżnianie.
Matylda

Re: Problem z zaparciami

Post autor: Matylda »

Również znam te czopki i chwalę je sobie bardzo bo okazały się bardzo pomocne i skuteczne przy zaparciach.
Zaparcia u mojego synka pojawiły się gdy poszedł do przedszkola. Pewnie trochę ze stresu a trochę ze zmiany diety. Początkowo nie traktowałam tego jako problemu bo sądziłam, że samo minie jak tylko mały będzie jadł więcej owoców czy pił soków.
Niestety tak się nie stało - czas mijał a zaparcia były coraz gorsze.
Czego my wtedy nie próbowalismy. Efektu albo nie było wcale albo był mizerny bardzo.
Dobrze, że dowiedziałam się o tych czopkach.
MArek

Re: Problem z zaparciami

Post autor: MArek »

znam dorosłą wersję czopków musujących evaqu. Sam miałem problem z zaparciami. Jestem zawodowym kierowca i jednak większość czasu spędzam siedząc. Mało ruchu i niregularne posiłki chyba były głównym sprawcą zaparć.
Czopki pomogły mi bardzo i zawsze mam je w samochodowej apteczce tak na wszelki wypadek
ODPOWIEDZ