Remont nieruchomości

Radzimy, polecamy, dyskutujemy.
dźad

Remont nieruchomości

Post autor: dźad »

Aby nasz dom / mieszkanie cieszyły się przez długi czas dobrym stanem i stanowiły rzeczywistą dodatnią wartość naszego majątku to cyklicznie trzeba decydować się na przeprowadzanie niezbędnych prac, które pomogą utrzymać je w takim stanie. Regularnie przeprowadzane prace remontowe stwarzają taką możliwość. Na ich zakres składa się wiele pomniejszych czynności dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel i cieszyć się nieruchomością czy mieszkaniem w dobrym stanie. Wiele kwestii jednak trzeba ustalić już na początku, jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, ponieważ jeżeli nie jest przemyślany to remont - pomimo najlepszych chęci - może napotkać trudności, których pokonanie może okazać się karkołomne i realizacja całego projektu stanie pod znakiem zapytania, co przecież nie jest niczyim celem. Bez wątpienie bardzo ważnym elementem każdego remontu są wykończenia wnętrz. Stanowią one praktycznie całą odrębną dziedzinę szeroko rozumianej branży budowlanej i są bardzo rozbudowane. Można powiedzieć, że stanowią dodatkową gałąź, tworząc zupełnie niezależną odnogę, jednocześnie będać niezbędnym elementem każdego remontu. Jednak podobnie jak w przypadku szerszego spojrzenia na remont tak i one wymagają planu postępowania i harmonogramu wykonania. Składają się z wielu pomniejszych części, a poza początkowym kuciem, które przeważnie jest pierwszym etapem każdego remontu to następnym jest tynk i jest to etap stosunkowo pracochłonny. W zależności czy wykonywany w sposób tradycyjny za pomocą stalowych pac i kielni czy maszynowo za pomocą profesjonalnego agregatu tynkarskiego - czas wykonania będzie się różnić, jednak razem z krótszym czasem realizacji bezpośrednio wiąże się także wzrost kosztu. Należy także pamiętać, że aplikacja tynku na ścianach oraz sufitach jest zajęciem które wymaga pewnej wprawy i doświadczenia, ponieważ skutków naszej pracy nie można poprawić po wyschnięciu tynku i potrzebne jest ponowne usuwanie danej warstwy i praca zaczyna się na nowo. Następnym etapem, po wyschnięciu tynku najczęściej jest gładź. Jednak do jej poprawnego wykonania potrzebne są także wiedza oraz niezbędne doświadczenie. Bez tych dwóch czynników - można powiedzieć absolutnie podstawowych - o błąd również nie jest trudno. Tutaj jednak istnieje pewien margines błędu, ponieważ nie w pełni poprawnie wykonaną gładź można do pewnego stopnia przeszlifować. Jednak margines błędu nie jest aż tak duży, ponieważ zbyt duże nierówności i uchybienia podczas pracy - podobnie jak w przypadku tynku - raczej nie są możliwe do skorygowania i potrzebne będzie po prostu ponowne przeprowadzenie prac.
zośka

Re: Remont nieruchomości

Post autor: zośka »

No kupując nieruchomość czasem trzeba ją wyremontować. Ja rozglądam się właśnie za domami, które niskim kosztem będę mogła wyremontować i mam nadzieję, że któraś z ofert na stronie https://www.dobryadres.pl/ofertynieruchomosci/domy będzie dla mnie odpowiednia.
Awatar użytkownika
juri8200
Posty: 87
Rejestracja: 17 sty 2020, 15:56

Re: Remont nieruchomości

Post autor: juri8200 »

Wszystko zależy od tego, w jakim stylu masz urządzony ten salon. Tutaj jest bardzo dużo lamp https://www.sfmeble.pl/c/lampy-wiszace- ... swietlenie pasujących do przeróżnych wnętrz więc pewnie coś wybierzesz Co do żarówek, to proponuje energooszczędne, o jasnym świetle
Ekotaż

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Ekotaż »

My urządzając dom, chcieliśmy oczywiście zrobić to w miarę oszczędnie, ale tak, żeby nie tracić na jakości. Za radą naszego elektryka zdecydowaliśmy się kupić osprzęt Legrand. Z tego, co nam mówił fachowiec, montuje Legrand od wielu lat i nigdy nie ma z nim problemów, a do tego wcale nie jest drogi. W swoim domu też ma osprzęt tej firmy od 15 lat i nic nie musi wymieniać. Moim zdaniem to są oszczędności.
Tuż

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Tuż »

Zanim dokonasz zakupu jakiejkolwiek nieruchomości to warto wykonać ekspertyzę budowlaną obiektu i niezależnie czy to rynek pierwotny czy wtórny. Polecam taką firmę http://www.mpexpertbud.pl/ z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie ekspertyz i przeglądów okresowych. Na zachodzie europy takie ekspertyzy podczas transakcji zakupu czy sprzedaży to norma.
dałka09

Re: Remont nieruchomości

Post autor: dałka09 »

Są osoby, które celowo kupują nieruchomości do remontu. Wtedy cena jest niższa i można urządzić po swojemu takie mieszkanie. Też z takiego założenia wyszłam, kupując mieszkanie w Warszawie. Docelowo po to, żeby później to mieszkanie wynająć. Tak też się stało, a od roku zarządzeniem najmem zajmuje się zarządca nieruchomości Per modum. Dla mnie to oszczędność czasu i pewność, że wszystko jest na bieżąco dopilnowane.
bavuś

Re: Remont nieruchomości

Post autor: bavuś »

Każdy sam musi zdecydować, co w danej nieruchomości będzie robił, ale ja wam powiem, że myślę o zmianie kuchni. Na pewno stare elementy na płytki z cegły bym wymieniła, bo widziałam takie aranżacje i wiem, że są przednie. Po prostu mogłabym w ten sposób bardzo ładnie zaaranżować to pomieszczenie. Muszę to jeszcze mocniej przemyśleć.
jaś

Re: Remont nieruchomości

Post autor: jaś »

a czy wiecie gdzie kupie vimar gniazda włoskie?
No chyba że macie do polecenia jakąś inną międzynarodową firmę która zajmuje się produkcją gniazd zarówno włoskich jakiś szwajcarskich czy amerykańskich zauważyłem w swoim małym sklepie z akcesoriami elektrycznymi że tego typu gniazdka cieszą się coraz większą popularnością
jaśka

Re: Remont nieruchomości

Post autor: jaśka »

sprawdzałem ostatnio regulamin funduszu remontowego wspólnoty mieszkaniowej i okazuje się że nie do końca dobrze działająca instalacja grzewcza w naszym budynku może zostać wyremontowana właśnie z tego funduszu moje pytanie brzmi czy Skoro jestem członkiem wspólnoty ale nie członkiem zarządu wspólnoty to mogę złożyć jakieś podanie o wykonanie remontu instalacji
Miłosz

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Miłosz »

U mnie jakiś czas temu zalało niestety piwnice. Cała okolica miała z tym problem, okazało się, że są to tereny zalewowe. Sprzątanie po zalaniu pomieszczeń nie jest łatwą sprawą, dlatego my zainwestowaliśmy w firmę, która uporała się z problem w profesjonalny sposób, osuszając pomieszczenia.
aśka90

Re: Remont nieruchomości

Post autor: aśka90 »

Warto znaleźć dobrych fachowców, którzy zajmą się naszym remontem od A do Z. Myślę, że przyda się Wam na przykład elektryk Wrocław 24h usługi elektryczne: https://elektryk-wroclaw.pl/ . Polecam się zainteresować - ja współpracowałam z nimi przy moim remoncie. Byłam bardzo zadowolona.
Awatar użytkownika
redaktor
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:15

Re: Remont nieruchomości

Post autor: redaktor »

Oczywiście sam remont nieruchomości jest niezwykle ważny. Ja także do pewnego momentu miałem fajne mieszkanie, ale niestety z przyczyn ode mnie niezależnych musiałem je sprzedać. W takiej sytuacji odezwałem się do firmy http://szybkatransakcja.pl/ która bez problemu skupiła je ode mnie i płaciła gotówką.

kabel xztkmxpw
Stół

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Stół »

Jeżeli remontujecie kuchnię i chcielibyście znaleźć jakościowe meble w bardzo dobrej cenie, to zdecydowanie polecam wejść na stronkę od https://www.stolkar.pl/pl/ gdzie znajdziecie tego typu produkt w bardzo dobrej cenie. Mnóstwo opcji do wyboru, przyjemny kontakt i szybka wysyłka towaru. Jak najbardziej polecam!
Violuś

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Violuś »

Nie od dzisiaj wiemy ,że dach jest chyba najważniejszą konstrukcją budowlaną. y dom służył nam przez długie lata, dach bezwzględnie musi być wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną.Szukajmy więc do jego wykonania ekipy, która ma doświadczenie w budowaniu dachów. Taką ekipę ma z pewnością firma Mg Dachy - https://mgdachy.pl/wiezba-dachowa/ , dwudziestoletnie doświadczenie w budowaniu dachów przynosi efekty i do czegoś zobowiązuje.


MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: [email protected]
Miłosz

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Miłosz »

Myślicie, że panele fotowoltaiczne we Wrocławiu się opłacają? Planuję remont domu i zastanawiam się jak wdrożyć do niego systemy, które będą pomocne domownikom, a także takie, które będą sprzyjały środowisku. Budżet mam spory, także tym się nie przejmuje, jednak chciałbym, żeby to były naprawdę sprawdzone rozwiązania.
kartoś

Re: Remont nieruchomości

Post autor: kartoś »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten link https://www.odkurzamywszystko.pl/odkurzacze-do-pylow/
Kościanka

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Kościanka »

Planuję wymienić wyłączniki światła i gniazdka w mieszkaniu na coś nowocześniejszego, ale jak poszłam do marketu, to ceny zwaliły mnie z nóg. Zaczęłam szukać w internecie i znalazłam fajny sklep https://osprzet-sklep.pl/. Mają bardzo ciekawe kolekcje i to w znacznie niższych cenach niż te, które widziałam na żywo. Czytałam, że to sprawdzona firma. Czy ktoś od nich coś zamawiał?
Daniel O.

Re: Remont nieruchomości umowa

Post autor: Daniel O. »

dźad pisze: ↑10 lis 2020, 18:48 Wiele kwestii jednak trzeba ustalić już na początku, jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, ponieważ jeżeli nie jest przemyślany to remont - pomimo najlepszych chęci - może napotkać trudności, których pokonanie może okazać się karkołomne i realizacja całego projektu stanie pod znakiem zapytania, co przecież nie jest niczyim celem. Bez wątpienie bardzo ważnym elementem każdego remontu są wykończenia wnętrz..
No dokładnie, ale ja mam pytanie odnośnie remontu nieruchomości, bo akurat planuję dokonać zakupu na rynku wtórnym, wyremontować ją i wynająć mieszkanie na umowę najmu okazjonalnego. Czy firmy budowlano-remontowe dają jakąś umowę ze spisanymi elementami wszelkich napraw, czy tylko tak ogólnie "my panu naprawimy a pan płaci"?
qwe

Re: Remont nieruchomości

Post autor: qwe »

redaktor pisze: 07 maja 2021, 11:27 Oczywiście sam remont nieruchomości jest niezwykle ważny. Ja także do pewnego momentu miałem fajne mieszkanie, ale niestety z przyczyn ode mnie niezależnych musiałem je sprzedać. W takiej sytuacji odezwałem się do firmy http://szybkatransakcja.pl/ która bez problemu skupiła je ode mnie i płaciła gotówką.
U nas pomysłów jest mnóstwo, że się aż z tym nie zgadzamy, ale koniec końców nie wiem, co będzie z tego wszystkiego. Jedni nam mówią, że czasem trzeba iść w mniej konwencjonalne rozwiązania, jak na przykład cegła na ścianę . Co wy na to? Czy Waszym zdaniem tak to powinno właściwie wyglądać? Jakie macie odczucia z tym?
ODPOWIEDZ