Wieloroczne rośliny w ogrodzie.

Radzimy, polecamy, dyskutujemy.
piękność

Wieloroczne rośliny w ogrodzie.

Post autor: piękność »

Jeśli nie ma czasu corocznie zmieniać skład klombów i przesadzać rośliny z miejsca na miejsce, lepiej zatrzymać się na wielorocznych, które, pewnego razu korzeni się, będą cieszyły pogląd w ciągu długotrwałego czasu. Przyznani liderzy wśród wielorocznych - zbytkowne dalie i wonne pion, które podczas swojego kwitnięcia przetwarzają klomby na ogromne biało-różowy-czerwienne chmary.
Lubię

Re: Wieloroczne rośliny w ogrodzie.

Post autor: Lubię »

Lubię sadzić kwiaty w swoim ogrodzie iw tym roku kupiłam kwiatowe cebule żonkili https://dutch-bulbs.com/daffodils-and-narcissus/ . Dużą zaletą żonkili jest ich zdolność do wzrostu i rozmnażania w ogrodzie jako byliny. Ponadto mają zaletę wczesnego kwitnienia, co sprawia, że ​​sadzenie ich w ogrodzie jest koniecznością.
Miśka83

Re: Wieloroczne rośliny w ogrodzie.

Post autor: Miśka83 »

Nie tylko rośliny wieloletnie warto mieć w ogrodzie. Także te jednoroczne warto wysiewać. Na przykład takie astry https://ogrodniczy.com/nasiona-kwiatow/ ... -rozowy-1g pięknie wyglądają. Na jesieni cieszą oko bogatą kolorystyką. Można je ciąć i stosować jako rośliny ozdobne w wazonach.
Hónda

Re: Wieloroczne rośliny w ogrodzie.

Post autor: Hónda »

Ja się niedawno tak wkręciłem w dbanie o ogród i sadzenie roślin. Wcześniej mnie to jakoś nie kręciło. A teraz co chwilę jakieś nowości na. https://www.sklepdaglezja.pl/ zamawiam. A tu nasionka nowe, a tu jakieś nawozy żeby wszystko ładniej kwitło. No naprawdę non stop :D
Awatar użytkownika
redaktor
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:15

Re: Wieloroczne rośliny w ogrodzie.

Post autor: redaktor »

W sumie u mnie jeszcze takich roślin nie ma, ale mam nadzieję, że całkiem niedługo się pojawią. Na ten moment ja skupiam się na podlewaniu. Nawet w sklepie https://www.podlane.pl/nawadnianie-gardena-cat-125 widziałam już sporo elementów które mi się przydadzą. Z całą pewnością będzie to zestaw uszczelek https://www.podlane.pl/profi-system-zes ... ena-id-474 których nie może zabraknąć.
wiśka

Re: Wieloroczne rośliny w ogrodzie.

Post autor: wiśka »

U mnie w ogrodzie wszystkie rośliny są wielorocznymi, dlatego duże znaczenie dla nich ma odpowiednie nawożenie, bo gdy cos zacznie się dziać z taką rośliną, to później nie łatwo jest sobie z tym poradzić i najczęściej źle ona kończy. Dlatego ja stosuje nawozy sprawdzone od wielu lat firmy Adob, odpowiednio dobrane dla każdej rośliny.
carmella

Re: Wieloroczne rośliny w ogrodzie.

Post autor: carmella »

Myślę, że najlepiej byłoby w tym kierunku odwiedzić sobie sklep ogrodniczy cebulki-kwiatowe.pl - ponieważ tam spotkacie się z bardzo szerokim wyborem w poszczególnych roślinkach. Możecie poszczególnym się przyjrzeć, zapoznać dokładnie jakie mają parametry itd.
ODPOWIEDZ