Gdzie do szkoły

Wszystko, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Pasożyt
Posty: 48
Rejestracja: 13 sie 2019, 18:09

Gdzie do szkoły

Post autor: Pasożyt »

Do jakich placówek uczęszczają wasze dzieci ?Bo zastanawiam sie czy wysłać moją córkę do szkołu publicznej czy lepiej zrobie jak spróbuje ją zapisać do https://szkolaeuropejska.pl/ . Podobno po takiej prywatnej szkole ma wieszke szanse na to by coś osiągnać.
Viki
Posty: 302
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:30

Re: Gdzie do szkoły

Post autor: Viki »

A czy posyłacie Wasze dzieci dodatkowo do jakieś szkoły języków obcych? Mija córka uczy się w szkole angielskiego i niemieckiego, ale bardzo chciałaby się też uczyć francuskiego. Widziałam, że szkoła https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/francuski oferuje takie właśnie kursy językowe dla różnych grup wiekowych. Jak sądzicie, warto zapisać córkę właśnie do tej szkoły?
Awatar użytkownika
Ulkka
Posty: 18
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:52

Re: Gdzie do szkoły

Post autor: Ulkka »

W stolicy bardzo dobra jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Dzieci mogą tam liczyć nie tylko na edukacje na wysokim poziomie ale też liczne warsztaty edukacyjne, wycieczki dydaktyczne, wyjścia do teatrów i zielone szkoły. Dzieci nie tylko uczą się w klasach, więc to fajna sprawa. Jest też duży nacisk na języki i ruch.
Szymańska

Re: Gdzie do szkoły

Post autor: Szymańska »

Na Mokotowie gdyby ktoś z Was szukał podstawówki to godna polecenia jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. Teraz jest e-edukacja, ale i z nią szkoła sobie dobrze radzi. Mają zaanagażowany zespół nauczycieli a to jest najważniejsze.
Rybuś

Re: Gdzie do szkoły

Post autor: Rybuś »

W szkole średniej językowej warto mieć dobre podręczniki. A już na pewno przydadzą się takie w trakcie przygotowań do matury. Warto zobaczyć ofertę https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/jednosc. Sa tu różne podręczniki, kursy, karty pracy itp Pozwolą na uzupełnienie jak i na utrwalenie wiedzy.
szkoła

Re: Gdzie do szkoły

Post autor: szkoła »

Ważne by to była nowoczesna szkoła, dzięki czem nasza edukacja będzie dobrze prowadzona zgodnie z zasadami jakie wyzmaczyła dydaktyka czasopismo https://journals.umcs.pl/en
Michał23444

Re: Gdzie do szkoły

Post autor: Michał23444 »

Wszystko zależy od tego czym się dana osoba interesuje. Ciężko doradzić do jakiej szkoły masz iść.
____
maść konopna na stawy
Kaśka

Re: Gdzie do szkoły

Post autor: Kaśka »

Co do podręczników to ja swoim dzieciakom kupuję zawsze używane, zazwyczaj udaje się dorwać coś w dobrym stanie, a spora oszczędność. Na szczęście można to ogarnąć przez internet, np. przez szkola.ksiegarnialiber.pl. Bo przecież szukanie tego po sklepach zajmuje taaak dużo czasu, a tak to zamawiam i za dzień czy dwa mam już w paczkomacie. :)
Śliwka55

Re: Gdzie do szkoły

Post autor: Śliwka55 »

Myślę ,że tutaj niema co się zastanawiać.Trzeba dowiedzieć się do jakiej szkoły uczęszczają okoliczne dzieci i posłać do niej swoje dzieciaki. Myślę ,że to najlepsze rozwiązanie, jeśli dzieci w szkole spotykają te same dzieci co na podwórku. Pamiętajmy też ,żeby obserwować nasze dzieci - one też mają swoje problemy i musimy je wspierać. Zajrzyjcie do tego bloga - http://mamanalajcie.pl/ a dowiecie się jakie dzieci mogą mieć problemy i jak my dorośli możemy je wspierać.
Młeczkowski

Re: Gdzie do szkoły

Post autor: Młeczkowski »

Czy nauka z książek lub filmów dla dzieci ma sens? Co sprawia, że dzieci tak skutecznie uczą się języka obcego? Czy stosowanie tych metod przez osoby dorosłe przyniesie efekty? Zobacz https://bydgoszcz.naszemiasto.pl/angiel ... c5-8401867 kilka rad , jak zachęcić dziecko do anuki języka obcego tak by czerpało z tego radość.
mirosława1

Re: Gdzie do szkoły

Post autor: mirosława1 »

Bez podręczników ani rusz. Dlatego warto wiedzieć, gdzie można zamówić różne podręczniki online. Polecam Księgarnię PWN, gdzie znajdziecie tytuły takie jak pewniak gimnazjalny polski: https://ksiegarnia.pwn.pl/PeWNiak-gimna ... 504,p.html .
ODPOWIEDZ