Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Wszystko, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Dobiesław-77
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2019, 11:41

Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: Dobiesław-77 »

Przeglądam ostatnio sieć w poszukiwaniu projektów domów. Tylko, że chciałbym dom pasywny i tu już robi się problem, bo nie wszyscy się tym zajmują. Macie może namiary na taką firmę?
Awatar użytkownika
Bernarda75
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2019, 3:56

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: Bernarda75 »

Cześć, faktycznie jeszcze nie jest tego dużo, ale i tak jest lepiej niż kilka lat temu :) Ja mogę polecić Ci firmę RIMB http://www.tani-dom.com/tanie-i-energooszczedne-domy-wg-projektu-rimb.html.
Awatar użytkownika
Dobiesław-77
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2019, 11:41

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: Dobiesław-77 »

Widzę, że zajmują się też realizacją, to dobrze się składa, dzięki!
Awatar użytkownika
goska
Posty: 36
Rejestracja: 04 lip 2019, 23:05

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: goska »

Bardzo duży wybór projektów domów znajdziesz na https://www.mgprojekt.com.pl/dom-na-parkowej-7-b Myślę, ze bez problemu znajdziesz tam coś dla siebie. Ja właśnie zastanawiam się nad zamówieniem projektu dom na parkowej 7b. Bardzo mi się podoba i będzie idealny dla naszej rodziny.
Awatar użytkownika
rene
Posty: 26
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:28

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: rene »

Dom przepiękny, ale dla naszej rodzinki zbyt duży. Widzę, że tam spokojnie zmieści się 6 osobowa rodzina. Rozglądam się za mniejszym domem raczej parterowym. Mamy dość dużą działkę, więc nie będzie problemu z wielkością. Myśleliście o kominku? Chociaż dom w planach, my już oglądaliśmy kominki w sklepie http://sklep.kominkigp.pl/. Zawsze nam się marzył taki w nowoczesnym wydaniu.
Awatar użytkownika
misia
Posty: 64
Rejestracja: 09 maja 2019, 8:33

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: misia »

Czekaj, dobrze myślę, że domy pasywne to takie, które korzystają z natury? No i starają się być samowystarczalne? Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to o to w nich chodzi. Ja to szczerze myślę nawet o domu z bali, ale zobaczymy. Mogę też dostać dom od rodziców, ale wiem na pewno, że muszę w niego trochę zainwestować. Na pewno do zrobienia będzie uszczelnianie kominów .
Awatar użytkownika
mleczko90
Posty: 57
Rejestracja: 02 paź 2019, 15:48

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: mleczko90 »

Ja dodatkowo zainwestowałem w lampy solarne ledowe - świetnie sie sprawdzają do oswietlenia całego terenu działki
____________________
lampy uliczne led solarne
koleś

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: koleś »

A widzicie, ja nawet nie wiedziałem, że to w specjalnych miejscach trzeba zamawiać. Dlatego chyba cieszę się, że mam normalny dom i nic nie będę musiał kombinować. Wstępnie wiem, że uszczelnianie kominów będzie u mnie konieczne, no ale w sumie komin stary, to nic dziwnego. Tak nic więcej nie musiałem robić.
zośka

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: zośka »

nasz projekt domu parterowego został wykonany przez firmę Ibudhaus.
tak naprawdę kilka tygodni a zmienialiśmy co chwilę decyzja najpierw chcieliśmy dom piętrowy potem parterowy, potem znów piętrowy. No i finalnie skończyliśmy jednak na parterówce. Co robić :D
zośka

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: zośka »

a gdzie klupujecie filtry do rekuperacji?
Bo rozumiem, że w domu pasywnym w sumie chyba każdym takie rozwiązanie jest. Tak?
Mnie ostatnio zainteresował filtr do rekuperatora berluf. Znacie markę? Możecie polecić?
Ja jeszcze nie za dobrze znam się na tych pasywnych technologiach xDDD
zośka

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: zośka »

bardzo mocno zastanawiałam się nad domem pasywnym ale ostatnio zauważyłem że w necie pojawiły się coś takiego jak dom z keramzytu i im bardziej interesuje się tym materiałem budulcowym tym mocniej skłaniam się ku temu był właśnie taki model domu wybrać dla siebie
zośka

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: zośka »

domy pasywne ogrzewanie - jakie wybrać? Czy w ogole ja jako przyszły wlaściciel takiego domu mam jakikolwiek wpływ na ogrzewanie?
Czytałem, że mają być wykorzystywane źródła naturalne i odnawialne - jak promienie światła. Czy to prawda? Jak to działa?
Jest tu ktoś z juz wybudowanym domem pasywnym, kto może się wypowiedzieć?
łucja291

Re: Projekt domu pasywnego - gdzie zamawialiście?

Post autor: łucja291 »

Kominek to bardzo dobry pomysł. Polecam Wam sklep https://extrakominki.pl/, gdzie znajdziecie wszystko co tylko możliwe w sferze kominków, piecy, kóz i całego wyposażenia. Firma działa od lat i cieszy się dużym uznaniem. Sama mam od nich biokominek od 2 lat i jestem bardzo zadowolona. Jakość wykonania na duży plus
ODPOWIEDZ