regularne badania

Wszystko, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
bożka
Posty: 8
Rejestracja: 06 paź 2019, 14:14

regularne badania

Post autor: bożka »

jakie regularne badania robicie? morfologia? lipidogram ? pytam bo chce dbać o swoje zdrowie a sama nie wiem od czego zacząć
Awatar użytkownika
Pawlina
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2019, 22:17

Re: regularne badania

Post autor: Pawlina »

Te są bardzo ważne oczywiście
Awatar użytkownika
Lalula
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:56

Re: regularne badania

Post autor: Lalula »

Myślę, że raz w roku to tak optymalnie jeżeli chodzi o takie badania. To też zależy od waszych dolegliwości, wieku. Jeżeli macie już jakieś problemy zdrowotne, albo też opiekujecie się osobą chorą, wymagającą rehabilitacji, to zajrzyjcie sobie na stronę https://www.brandvital.eu/wypozyczalnia/ W tym miejscu znajdziecie sklep medyczny Brand vital. Działa on też jako wypożyczalnia urządzeń i akcesoriów medycznych. Wiadomo, że te potrafią bardzo dużo kosztować.
Awatar użytkownika
mitrysa
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2019, 12:34

Re: regularne badania

Post autor: mitrysa »

oczywiście wszystkie badania sa ważne, ja jeszcze regularnie chodzę do ginekologa bo mam hpv, wiec cytologia musi byc robiona, co prawda profilaktycznie stosuje żel papilocare i jest dobrze
Awatar użytkownika
Wiajpi
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2019, 7:30

Re: regularne badania

Post autor: Wiajpi »

Jak najbardziej warto się regularnie badać i dbać o swój organizm. Nie należy też lekceważyć bólu poszczególnych części ciała, bo może to doprowadzić do znacznie poważniejszych problemów. Jeśli będziecie potrzebowali kontaktu do ortopedy, czy traumatologa, to polecam https://www.adrianstepinski.com/.
Awatar użytkownika
kolrenda
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2019, 15:52

Re: regularne badania

Post autor: kolrenda »

no przede wszystkim regularne badania w laboratorium diagnostyce sa bardzo istotne, ja robię dwa razy do roku, po to aby mieć pewność czy nic mi nie dolega

ans
Awatar użytkownika
mleczko90
Posty: 57
Rejestracja: 02 paź 2019, 15:48

Re: regularne badania

Post autor: mleczko90 »

To zalezy pod jakim kątem cchesz sie badac :)
_______________________
https://best-med.pl/psychologia/
Awatar użytkownika
bajder
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2019, 12:39

Re: regularne badania

Post autor: bajder »

Podstawowe to krew tj morfologia :) Ja mam pakiet medyczny w medicover wykupiony przez pracodawce i czesto z niego korzystam bo do badan nie musze czekac w kolejkach a jak potrzeba mi konsultacji ze specjalistą to mam szybkie terminy wiec fajna opcja
Awatar użytkownika
martusia85
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2019, 0:10

Re: regularne badania

Post autor: martusia85 »

Ja bardzo pilnuje cytologii i systematycznych wizyt w klinice dentystycznej Kraków. Nie chcę na stare lata wszystkich oszczędności wydać na sztuczne zęby.
Awatar użytkownika
velonka
Posty: 41
Rejestracja: 15 lip 2019, 22:01

Re: regularne badania

Post autor: velonka »

Ja ostatnio zrobilam sobie pakiet badan w ramach akcji Droga do zdrowia organizowanej przez diagnostyke , kazdemu polecam sie przebadac profilaktycznie raz na jakis czas
Zuśka

Re: regularne badania

Post autor: Zuśka »

Grunt to profilaktyka. Czasem trzeba też wykonać badania związane z podjęciem nowej pracy. Jesli mieszkacie w Warszawie i zależy Wam na fachowej obsłudze i czasie to zerknijcie sobie na ofertę przychodni MediVita https://badania.medycynapracywawa.pl/. Wszystkie formalności załatwia się tu w ciągu jednego dnia i to łącznie z badaniami, wizytami u specjalistów i otrzymaniem zaświadczenia :)
Viki
Posty: 302
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:30

Re: regularne badania

Post autor: Viki »

Bardzo ważne jest również wykonywanie regularnych badań w czasie ciąży. Dlatego też polecam zajrzeć do specjalnego kalendarza na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/15- ... darz-ciazy, w którym ciąża została opisana tydzień po tygodniu, łącznie z badaniami, jakie należy wykonać w poszczególnych tygodniach ;)
Gamiśka

Re: regularne badania

Post autor: Gamiśka »

Czasem takie regularne badania nie są łatwe, bo mało dostępne. Do tego w naszych czasach wizyta u lekarza czasem graniczy z cudem. Warto jednak próbować umawiać się. Ja ostatnio fajny biorezonasn , rehabilitacje znalazłam na https://biorezonans-wilanow.pl/tlenoter ... rbaryczna/
, a przyznam że ciężko o taką właśnie rzecz.
zośka

Re: regularne badania

Post autor: zośka »

ja od urodzenia mam jakiś mega problem z zatokami. Ani nie jest to genetyczne ani nic, nie wiem czemu tak mam. Lekarze też nie wiedzą ale tomografia zatok to u mnie totalnie chleb powszedni. Raz na 2 czy 3 miesiące musze wykonać badania.
eh. Co robić. Też macie takie problemy?

wszystko o sadzeniu marihuany
Awatar użytkownika
lukrecja
Posty: 58
Rejestracja: 21 lut 2020, 18:27

Re: regularne badania

Post autor: lukrecja »

Jako, że jestem w ciąży to mój ginekolog zleca mi bardzo dużą ilość badań. Ale to dobrze, bo jak wiem że moje dziecko się prawidłowo rozwija to jestem zdecydowanie bardziej spokojniejsza. Czasem tylko te wszystkie badania mnie już męczyły i powodowały dyskomfort, ale tutaj bardzo fajnie sprawdził się żel intymny feminum.
marcuś92

Re: regularne badania

Post autor: marcuś92 »

Wydaje mi się, że regularne badania powinien wykonywać każdy. Warto wiedzieć, w którym centrum medycznym profesjonalnie podejdą do pacjenta. Według mnie warto rzucić okiem na centrum medyczne Innova-Med, ponieważ pracują tam sami doświadczeni lekarze.
Tomuś

Re: regularne badania

Post autor: Tomuś »

W tak ważnych sprawach nie ma miejsca na jakiekolwiek odstępstwa od najlepszej opieki psychologicznej. Właśnie dlatego jeśli czujecie, że dzieje się coś złego, to koniecznie powinnyście zajrzeć do https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswia ... go-ciecia/ i skorzystać z tak dobrego wsparcia psychologicznego.
Górski

Re: regularne badania

Post autor: Górski »

Będąc w temacie badań, za niedługo muszę wykonać sobie rezonans magnetyczny kolana prawego, bo na usg coś zaniepokoiło lekarzy. Mieliście może już takie badanie? Słyszałam, że w CM Gamma można je wykonać i wcale nie ma odległych terminów. Co sądzicie o tym miejscu?
olguśka

Re: regularne badania

Post autor: olguśka »

ja regularnie chodzę na badania krwi, jestem w trakcie leczenia więc lekarz zawsze zleca mi takie kontrolne badania. Jak mieszkacie w Warszawie to szczerze polecam prywatną placówkę medyczną Medivita ( na Mokotowie). Szybkie terminy, profesjonalna i sympatyczna obsługa. Można tu też skorzystać z konsultacji u lekarza medycyny pracy :)
kartoś

Re: regularne badania

Post autor: kartoś »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań sprawdź ten link https://www.fizjo-pro.com.pl
żona

Re: regularne badania

Post autor: żona »

A gdzie w Warszaeie robicie usg??
Byłam w Gabinecie USG w Warszawie na ul. Białobrzeskiej 28. Wykonują USG jamy brzusznej,USG tętnic szyjnych, USG serca,USG stawów ,biodrowych,USG piersi (usg sutków),USG ortopedyczne (mięśnie, stawy, ścięgna),USG układu moczowego,USG tarczycy.
mózg

Re: regularne badania

Post autor: mózg »

Żona, ja tej kliniki nie znam. Usg robię zawsze w MULTIMED na Waryńskiego. Dodatkowo, niedawno byłam tam z dziadkiem na echu serca. Zaopiekowali się nim po mistrzowsku, zwłaszcza że to schorowana osoba. Badania bardzo dokładne, lekarz cierpliwie odpowiedział na moje pytania. Dlatego w stolicy polecam tylko Multimed.
supełek

Re: regularne badania

Post autor: supełek »

Dla kobiet planujących ciążę i w ciąży bardzo dobry jest ten suplement diety www.miositogyn.pl Reguluje gospodarkę hormonalną i ma w składzie dużo witamin potrzebnych kobietom w ciąży. Mi polecił go mój ginekolog gdy planowałam ciążę. Myślę, że warto przyjmować ten suplement.
Adaś99

Re: regularne badania

Post autor: Adaś99 »

Z regularnych badań to robię morfologię krwi + rozmaz, cholesterol oraz TSH (problemy z tarczycą). Z racji, że jestem sportowcem to robię także często badania związane z diagnostyka obrazowa np. rtg kończyny, barku (uraz trwały) - w zależności jak wygląda sytuacja.
Tośka21

Re: regularne badania

Post autor: Tośka21 »

Normalna sprawa. Ja na pewno mogę Wam już teraz podpowiedzieć, byście dobrze zastanowili się nad tym, co realnie mogłoby zadziałać w Waszym przypadku. Najlepiej byłoby już teraz zajrzeć do https://ktomalek.pl/suplementy/cholesterol/cs-3/1 i dowiedzieć się, w jaki sposób moglibyście zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu w organizmie.
Małgorzata

Re: regularne badania

Post autor: Małgorzata »

Jeśli musicie wykonać badanie RTG to możecie to wykonać w klinice w Łodzi czyli w www.rentgenlodz.pl/ Wszystkie badania wykonują na nowoczesnym aparacie rentgenowskim. To klinika nowoczesna i dobrze wyposażona. Ja serdecznie polecam to centrum medyczne.
Tośka21

Re: regularne badania

Post autor: Tośka21 »

Oczywiście, że tak. Przecież dzisiaj jesteście w stanie znacznie lepiej poradzić sobie z takimi sytuacjami z Waszym zdrowiem. Na pewno dobrym pomysłem będzie zajrzenie do https://lekarzebezkolejki.pl/specjaliza ... -dzieciecy i zorientowanie się tam, który lekarz będzie dla Was najkorzystniejszy.
wuśka

Re: regularne badania

Post autor: wuśka »

ja regularnie chodzę na pobrania krwi bo mam anemie, przyjmuje leki i musze kontrolować czy sytuacja się poprawia :) mieszkam w Warszawie, na Mokotowie i tu zawsze odwiedzam przychodnię Medivita. Polecam, niezwykle sympatyczna obsługa, cierpliwie i delikatne pielęgniarki. Mają tu też lekarza medycyny pracy ( on jest też okulistą) czy stomatologa.
tośka

Re: regularne badania

Post autor: tośka »

Jestem wyczulona na punkcie spraw kobiecych. Regularnie chodzę do ginekologa, robię cytologię oraz raz do roku usg ginekologiczne (tylko w klinice MultiMed w Warszawie, gdzie badanie jest dla mnie komfortowe, a lekarz zawsze postępuje delikatnie). To według mnie taki pakiet konieczny dla każdej kobiety – profilaktyka jest przecież najważniejsza!
Awatar użytkownika
melpomena
Posty: 44
Rejestracja: 12 sie 2019, 16:22

Re: regularne badania

Post autor: melpomena »

Wiadomo że regularne badania są bardzo ważne, dlatego sprawdzam kto robi takie badanie jak cytologia warszawa bo zależy mi na szybkim wyniku i porządnie wykonanym badaniu zgodnie z najnowszymi wytycznymi
Awatar użytkownika
kropka
Posty: 11
Rejestracja: 05 mar 2020, 10:24

Re: regularne badania

Post autor: kropka »

To prawda, takie badania są bardzo ważne, zwłaszcza jeśli występują jakieś dolegliwości bólowe. A gdybyście chciały się przebadać w kierunku endometriozy to podpowiem że w szpitalu Medicover zajmują się kompleksowo jej leczeniem i diagnostyką
Klaudia

Re: regularne badania

Post autor: Klaudia »

Nasz ośrodek medyczny wspomaganego rozrodu promuje aktywne korzystanie z forum embriologicznego przez pacjentów. Strona https://www.novum.com.pl/forum-embriologiczne/ jest cennym zasobem informacji, gdzie specjaliści mogą bezpośrednio komunikować najnowsze wyniki badań i metody leczenia. To inicjatywa, która podkreśla nasze zaangażowanie w zapewnienie pacjentom dostępu do aktualnej i rzetelnej wiedzy.
loczek

Re: regularne badania

Post autor: loczek »

Kiedy myślimy o dbaniu o nasze zdrowie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę również nieinwazyjne metody diagnostyczne, takie jak biorezonans Kraków. Dzięki urządzeniu DIACOM można ocenić zdolności adaptacyjne narządów, a nawet zapewnić histopatologiczną ocenę zmian w tkankach. Bez wątpienia jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą kompleksowej i dokładnej oceny swojego ogólnego stanu zdrowia.
ptysiaa

Re: regularne badania

Post autor: ptysiaa »

Owszem jest to bardzo ważne, aby się badać, bo tutaj chodzi o nasze zdrowie. A im szybciej coś wykryjemy, to szybciej możemy leczyć. Mnie zastanawia jednak to - jak ominąć te wszystkie długie kolejki do lekarzy specjalistów? Jak szybciej się dostać? Może wiecie?
Yeti

Re: regularne badania

Post autor: Yeti »

Test HBA nie wymaga specjalnego przygotowania i jest procedurą szybką, co czyni go łatwo dostępnym narzędziem w diagnostyce niepłodności. Dostarcza on cennych informacji na temat funkcjonalnej jakości plemników, które są nieosiągalne w standardowych badaniach nasienia. Jest to szczególnie ważne dla par, które rozważają skorzystanie z metod wspomaganego rozrodu. Aby uzyskać więcej informacji na temat testu HBA, jego wykonania i interpretacji wyników, odwiedź stronę https://www.novum.com.pl/diagnostyka-ni ... /test-hba/ co może być pomocne w dalszym planowaniu leczenia.
ODPOWIEDZ