Szambo do domu

Wszystko, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Bombka23
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2019, 17:56

Szambo do domu

Post autor: Bombka23 »

Hej wszystkim :) Chciałam się Was podpytać, czy macie może u siebie w domu szambo betonowe? Chcemy takie założyć u siebie w nowym domu i staram sie zebrać jak najwięcej informacji na jego temat. Póki co bardzo dużo dowiedziałam sie z fachowych blogów o tematyce szamba - https://najlepszeszambo.weebly.com i już co nieco w tym temacie wiem. A zależy mi, żeby akurat ta instalacja zostałą wybudowana i zamontowana jak należy, żeby nie borykać się z problemami wybijania czy przelewania szamba.
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2019, 4:52

Re: Szambo do domu

Post autor: Daro »

Wszelkie opinie są tutaj mile widziane. Każdy może coś tutaj dorzucić.
Człowiek bowiem,który ucieka przed własnym strachem, zwykle odwlecze jedynie najgorsze i nic nadto.
Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2019, 10:19

Re: Szambo do domu

Post autor: Zafira »

Jeszcze nie mamy, ale będziemy się musieli zdecydować na szambo szczelne ze względu na to, że nie mamy niestety dostępu do kanalizacji. W takim odosobnionym miejscu wybraliśmy sobie działeczkę. Dobrze, że firma projektowa MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/, od której kupiliśmy projekt domu, zaproponowała nam dodatkowy pakiet tej instalacji. Dużo łatwiej będzie nam takie szambo postawić.
Viki
Posty: 302
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:30

Re: Szambo do domu

Post autor: Viki »

My z kolei szambo do naszego domu zamawialiśmy w firmie http://kamal-bet.pl/ i bardzo sobie chwalimy. Od samego początku bardzo dobry kontakt z firmą, a na zamówiony u nich zbiornik dostaliśmy aż 5 lat gwarancji - to naprawdę niemało. Firma zapewniła nam również transport zamówionego u nich szamba, więc nie musieliśmy się o to martwić we własnym zakresie ;)
Awatar użytkownika
redaktor
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:15

Re: Szambo do domu

Post autor: redaktor »

W sumie ja również mam u siebie szambo betonowe i muszę przyznać, że całość działa jak należy. Wiadomo, że należy o nie dbać w odpowiedni sposób i myślę, że raczej nie będziemy mieli problemów. Mimo wszystko także posiadam niezawodną pompę do ścieków surowych https://www.dostudni.pl/pompy-do-scieko ... h,b82.html i jak będzie trzeba to jej użyję.
justić

Re: Szambo do domu

Post autor: justić »

Na pewno też trzeba kupić tabletki biologiczne do szamba, chyba że chcecie mieć problem z kanalizacją. Bo, jak nie to, te kapsułki pozwolą wam oczyścić skuteczne rury, przyczynią się do lepszego rozkładu resztek etc. Także warto nad tym pomyśleć....
Zośka

Re: Szambo do domu

Post autor: Zośka »

Gdybyście mieli problem z szambem i kanalizacją to pogotowie kanalizacyjne wykonuje między innymi przepychanie kanalizacji czyszczenie rur oraz czyszczenie kanalizacji . Sprawdźcie na ich stronę i zapoznajcie si e z ofertami. Działają na terenie województwa łódzkiego. Mają dobry sprzęt i sprawdzone metody. Oni także szybko działają w razie jakiś awarii. Polecam ich serdecznie.
Jędrysiak

Re: Szambo do domu

Post autor: Jędrysiak »

A może zdecydujecie się na szambo ekologiczne? Takie zbiorniki zapewniają 100% szczelność i są bardzo odporne na wpływ czynników zewnętrznych. Owszem jest to nieco droższa inwestycja niż tradycyjne szambo, ale za to zdecydowanie tańsza niż przydomowa oczyszczalnia ścieków. Poczytajcie o tym https://www.mgprojekt.com.pl/blog/szambo-ekologiczne/, może ten artykuł was zachęci do takiego rozwiązania.
Inośka

Re: Szambo do domu

Post autor: Inośka »

Bombka23 pisze: ↑19 maja 2019, 21:33 Hej wszystkim :) Chciałam się Was podpytać, czy macie może u siebie w domu szambo betonowe? Chcemy takie założyć u siebie w nowym domu i staram sie zebrać jak najwięcej informacji na jego temat. Póki co bardzo dużo dowiedziałam sie z fachowych blogów o tematyce szamba - https://najlepszeszambo.weebly.com i już co nieco w tym temacie wiem. A zależy mi, żeby akurat ta instalacja zostałą wybudowana i zamontowana jak należy, żeby nie borykać się z problemami wybijania czy przelewania szamba.
Warto jednak zadbać w takim przypadku kiedy dla domu wybierzecie szambo, bądź oczyszczalnię ścieków aby kupić dobrej jakości bakterie do rozkładu i upłynniania ścieków. My akurat korzystamy z Biofos https://sklepinco.pl/marka/biofos/ u których znaleźliśmy Zestaw Biofos do szamba 36 saszetek x 25 g. Bardzo dobry naturalny skład i naprawdę problemów z zapychaniem już nie ma ;)
olika

Re: Szambo do domu

Post autor: olika »

Zastanawiam się nad zainwestowaniem w zbiornik na deszczówkę, która ułatwiłaby mi podlewanie moich roślin. Rozważam więc, czy w https://septikszamba.pl/ będą mieć coś odpowiedniego? Wydaje mi się, że najlepszym wyborem będzie zbiornik na deszczówkę. Jak myślicie, czy to dobry pomysł, czy lepiej zainwestować w coś innego?
ODPOWIEDZ