Transport dzieł sztuki

Wszystko, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2019, 10:19

Transport dzieł sztuki

Post autor: Zafira »

Prowadzę od niedawna własną galerię sztuki i na ostatnim wernisażu interesowało się moimi dziełami wielu gości. Niektórzy mieszkają za granicą i prosili o wysyłkę obrazów bezpiecznym kurierem. Jeszcze nie wysyłałam swoich prac i rozmyślam nad wyborem właściwej firmy transportowej. Przesyłki na pewno muszą być ubezpieczone, ale nie wiem, jaki spedytor byłby najpewniejszy.
Awatar użytkownika
alfie
Posty: 34
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:33

Re: Transport dzieł sztuki

Post autor: alfie »

Transport takich delikatnych i bardzo wartościowych rzeczy to faktycznie bardzo duże wyzwanie. Z pewnością musi to być firma, która będzie wiedziała jak odpowiednio i dobrze zabezpieczyć takie dzieła. Z mojego doświadczenia mogę polecić firmę Speedpack https://www.speedpack.com.pl/. Jak dla mnie są oni najlepsi, a ich pracownicy posiadają wiedzę jak powinno się daną paczkę zabezpieczyć no i można tam ubezpieczyć każdą jedną rzecz.
Awatar użytkownika
Weronka
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2019, 14:04

Re: Transport dzieł sztuki

Post autor: Weronka »

Muszę przyznać rację, jeśli chodzi o Speedpak. To nie tylko profesjonaliści z dużym doświadczeniem, ale firma, która szanuje swoich klientów. Pamiętam, jak źle zaadresowałam paczkę, a już ją przekazałam do wysłania. Nie było dla nich problemu, żebym mogła zrobić korektę. Pracownicy są bardzo uprzejmi i z chęcią pomagają. Oczywiście paczka dotarła pod właściwy adres idealnie w terminie.
Awatar użytkownika
kwadracik
Posty: 40
Rejestracja: 19 maja 2019, 6:44

Re: Transport dzieł sztuki

Post autor: kwadracik »

Nigdy nie próbowałam wysyłać tak kosztownych i drogocennych rzeczy. Ale na Twoim miejscu bardzo dokładnie sprawdziłabym wszystkie firmy i wybrała tę najlepszą, która ma już jakieś doświadczenie a transporcie takich dzieł sztuki. Bo jednak wymagają one szczególnej ostrożności. Sądzę, że jak już znajdziesz tę firmę to warto podpisać z nią umowę na dłużej by w razie czego nie potrzebnie szukać nowej.
ODPOWIEDZ