Wybór szkoły

Wszystko, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
podgladacz
Posty: 17
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:01

Wybór szkoły

Post autor: podgladacz »

Akurat w dzisiejszych czasach ciężko określić, jakie kierunki mają przed sobą najlepszą przyszłość. Rynek pracy zmienia się tak szybko, że nigdy nie wiadomo, co będzie najbardziej w modzie za kilka lat. Od dawna jednym z kierunków, które cieszą się duzym zainteresowaniem jest - zarządzanie - http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarza ... 259,54,259 Warto zapoznać się z taką ofertą edukacyjną, bo akurat osoby zarządzające będą potrzebne zawsze w każdej firmie.
Awatar użytkownika
Zabarwiony805
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2019, 14:40

Re: Wybór szkoły

Post autor: Zabarwiony805 »

Coś takiego właśnie jest mi potrzebne. Chyba skorzystam z oferty.
Ludzie zawsze żywią urazę do tych, którzy mają więcej od nich.
Viki
Posty: 302
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:30

Re: Wybór szkoły

Post autor: Viki »

A jeśli chodzi o szkołę języków obcych w Warszawie, to jaką moglibyście polecić? Mi wpadła w oko oferta Centrum Edukacji Profi Lingua na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... i/warszawa, gdzie jak widać, można zapisać się między innymi na kurs języka włoskiego. Szczerze mówiąc to od dawna marzę, aby poznać ten język. Jak myślicie, warto zapisać się właśnie do tej szkoły na taki kurs?
Awatar użytkownika
Pawlina
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2019, 22:17

Re: Wybór szkoły

Post autor: Pawlina »

Może postawicie od razu na konkretny kurs zawodowy? Im wcześniej zaczniecie tym lepiej, w niektórych branżach znacznie ważniejsze jest doświadczenie. Mnie zainteresowała teraz Ogólnopolska szkoła barmanów i ich oferta na różnego rodzaju kursy. Dają nawet dostęp do giełdy pracy. Ich wykwalifikowana kadra prowadzi szkolenia i kursy barmańskie na różnych poziomach, szkolenia sommelierskie, kelnerskie dla baristów. Sprawdźcie sobie na stronie http://www.szkolabarmanow.pl/ ich ofertę.
Awatar użytkownika
magnez
Posty: 23
Rejestracja: 07 sty 2020, 16:16

Re: Wybór szkoły

Post autor: magnez »

Myślę, że gdy jesteśmy w wieku gdy wybieramy szkołę niestety sami najczęściej nie wiemy czego chcemy. Z tego względu uważam, że warto zapisać się na różne kursy. Jakie wybrać? Myślę, że warto kierować się swoimi zainteresowaniami. Na przykład ciekawym kursem jest kurs malarstwa dostępny tutaj: https://domin-krakow.pl/rysunek-malarstwo-asp/. Jest wiele osób, które ładnie rysują i można się w tym rozwinąć i nawet zostać grafikiem komputerowym albo mieć inny zawód z tym związany. Myślę, że taki kurs jest też mniej zobowiązujący niż na przykład wybór szkoły, która zazwyczaj jest absorbująca i czasochłonna. Z tego względu warto zapoznać się z ofertą.
Awatar użytkownika
voicepl
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2019, 11:43

Re: Wybór szkoły

Post autor: voicepl »

Wybór szkoły to bardzo ważny etap, warto wybrać sprawdzoną szkołę taką jak Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Szkoła bardzo chętnie współpracuje z rodzicami i stawia na ciekawe lekcje. Bogata jest również oferta zajęć dodatkowych, duże inwestycje w nowe technologie sprawiają że dzieci uczą się bardziej efektywnie. Wysoka świadomość nauczania sprawia że dzieci będą lepiej przygotowanie do życia w Europie.
Awatar użytkownika
dianadania
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2020, 10:11
Kontakt:

Re: Wybór szkoły

Post autor: dianadania »

Dobra szkoła policealna? Możecie mi jakąś polecić?
Awatar użytkownika
Szczypiorkowa
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2020, 14:59

Re: Wybór szkoły

Post autor: Szczypiorkowa »

Na Mokotowie w Warszawie jeśli szukacie dobrej podstawówki dla dzieci to Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha jest godna polecenia. Dzieci uczą się tam w małych grupach, liczących maksymalnie 18 osób. A dodatkowo uczniowie mający trudności w nauce pracują z reedukatorem.
Awatar użytkownika
wiemzewiesz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:45

Re: Wybór szkoły

Post autor: wiemzewiesz »

Jeżeli poszukujecie księgarni, w której będziecie mogli zakupić tanie podręczniki dla dzieci do szkoły, to polecam wam zajrzeć tutaj : https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html Ja tam zamawiam już od kilku lat i nigdy nie było problemów z zamówieniem czy przesyłka. Dajcie znać, czy też korzystacie z takich sklepów online.
Awatar użytkownika
escape
Posty: 34
Rejestracja: 09 maja 2019, 8:16

Re: Wybór szkoły

Post autor: escape »

U nas jest jeszcze czas na wybór szkoły, ale już myślimy o tym, co tak naprawdę możemy zrobić, by nasze dziecko czuło się dobrze. I rozwijamy w nim pasję czytania z książkami dla dzieci https://www.nowaera.pl/ksiazki . Ja nie wyobrażam sobie, żeby mój maluch nie czytał i nie był tak naprawdę dla mnie kimś najważniejszym.

jan himilsbach opowiadania
Awatar użytkownika
sylvana
Posty: 71
Rejestracja: 26 lut 2020, 17:23

Re: Wybór szkoły

Post autor: sylvana »

A może kierunki medyczne? W szkole policealnej Cosinus Wrocław można w rok lub dwa zdobyć prestiżowy zawód medyczny jak np. higienistka stomatologicza czy masażysta, a to tylko część, mają dużo więcej ciekawych kiernków - https://www.cosinus.pl/szkoly-policealne . W dodatku nauka jest całkowicie za darmo i można uczyć się w trybie zaocznym, więc nie przeszkadza nauka w pracy. Ja bym się na waszym miejscu nawet nie zastanawiała
Połaczek

Re: Wybór szkoły

Post autor: Połaczek »

Jeżeli chodzi o wybór szkoły średniej w stolicy to zapoznajcie się z ofertą Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 przy ul. Bacha. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. Szkoła działa od 1990 roku. Mają bardzo dobrą kadrę i skuteczne programy nauczania. Kładą duży nacisk na wysoki poziom nauczania języków obcych.
dodiś

Re: Wybór szkoły

Post autor: dodiś »

ja zdecydowałam się złożyć papiery na uczelnię medyczną - na Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie :) Polecam jeśli interesują Was kierunki takie jak fizjoterapia, pielęgniarstwo czy położnictwo. Wysoki poziom, wykładowcy z doświadczeniem i ogromną wiedzą w swojej branży. jest się od kogo uczyć a do tego na uczelni panuje bardzo przyjazna atmosfera :)
Fadaó

Re: Wybór szkoły

Post autor: Fadaó »

Jak można było wybrać szkołę rysunku w Krakowie, kiedy to się stało. Pandemia wyrzuciła z rynku wszystkie dobre szkoły. Poszedłem, próbowałem załatwić dziecku kurs architektury rysunkowej - chcemy dostać się na Politechnikę, więc dopiero przy czwartej próbie znalazłem odpowiednią szkołę o nazwie Artakademia https://artakademia.com/kursy-rysunku-d ... -krakowie/.
Zobacz, czy ktoś wie cokolwiek o tej szkole rysunku. :idea: :roll:
kiśka

Re: Wybór szkoły

Post autor: kiśka »

Pamiętajcie, że do szkoły trzeba jeszcze sporo książek i innych materiałów kupić. Na https://inverso.pl/atlasy-i-mapy-historyczne-2 macie na przykład historyczne książki, mapy i atlasy możecie zamówić, a wybór jest spory . One są niezbędne tak naprawdę żeby wszystko ogarnąc
lizaa

Re: Wybór szkoły

Post autor: lizaa »

Tak, wybór kolejny szkoły , to ważny krok. Ale , aby mieć szansę na lepszą szkołę, trzeba też dobrze zdać egzamin. Dlatego warto zapoznać się z przykładowo portalem nowaera.pl - tam znajdziecie przykłady na egzamin ósmoklasisty z polskiego lub z innego przedmiotu. Możecie znaleźć i materiały przygotowawcze i przykładowo testy.
ODPOWIEDZ