Zadłużenie na mieszkaniu komunalnym

Wszystko, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
nata
Posty: 26
Rejestracja: 27 maja 2019, 22:51

Zadłużenie na mieszkaniu komunalnym

Post autor: nata »

Moi rodzice mieli zadłużenie na czynszu za mieszkanie komunalne. Ja też tam mieszkałam. Rodzice nie żyją od 3 lat. Teraz mnie ścigają za ten dług. Jak tam mieszkałam, to byłam niepełnoletnia. Czy ja muszę to płacić? Nie dostałam nic w spadku po rodzicach.
Awatar użytkownika
bolo
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2019, 23:01

Re: Zadłużenie na mieszkaniu komunalnym

Post autor: bolo »

Też dostałem dług w "spadku" . Okazało się, że jest z tak dawna, że nie muszę tego płacić. Do sądu mnie nawet podali.Gdyby nie adwokat to nie wiem co bym zrobił jak do płacenia było ponad 15 tysięcy, bo do tego odsetki narosły jakieś z księżyca. Adwokat z tego co kojarzę to był z kancelarii Klisz i Wspólnicy. Na jakimiś forum znalazłem nie nich namiar, bo generalnie oni zajmują się takimi sprawami. Nic z tego długu nie musiałem płacić. Prawnik nie wziął też dużo, więc wszystko szczęśliwie się skończyło.
Awatar użytkownika
Tamia
Posty: 29
Rejestracja: 18 lip 2019, 15:14

Re: Zadłużenie na mieszkaniu komunalnym

Post autor: Tamia »

Czynsz za mieszkanie to kwestia umowy z administratorem budynku, więc myślę, że najlepszym wyjściem będzie w tym wypadku konsultacja z poleconym prawnikiem Łódź, który pomoże Ci zrozumieć sytuację. Kiedy ja miałam wątpliwości dotyczące umowy odwiedziłam Panią mecenas Katarzynę Florczak-Keller i ona rozwiała wszystkie moje wątpliwości. Poza tym, to kobieta, która wydaje mi się, że ma anielską cierpliwość i takie pokłady empatii, że mnie było dużo łatwiej opisać sytuację, która mnie dotknęła. Skontaktuj się z nią, albo poszukaj kogoś w swojej okolicy! Na pewno nie zostawiaj tej sprawy bez sprawdzenia wszystkiego, bo odsetki z tytułu takiego długu mogą być kolosalne!
Awatar użytkownika
zaman
Posty: 19
Rejestracja: 15 sie 2019, 22:32

Re: Zadłużenie na mieszkaniu komunalnym

Post autor: zaman »

Na nieco inny temat czytałam ostatnio artykuł, ale też związany z zadłużeniem nieruchomości. Otóż na https://grb-nieruchomosci.pl/sprzedaz-n ... pieczenie/ opisany jest temat nieruchomości, które się przewłaszcza na zabezpieczenie i sprzedaż takich . Jak czytałam to proces jest skomplikowany, znajomość prawa jest istotna. To tym bardziej uważam, że warto z tą wiedzą się zapoznać.
Awatar użytkownika
Lalula
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:56

Re: Zadłużenie na mieszkaniu komunalnym

Post autor: Lalula »

Może warto tu skonsultować się z prawnikiem? Już jedna konsultacja może wiele wam rozjaśnić. Ja tak znalazłam pomoc w kancelarii https://www.adwokatkoscielny.pl/ jednak w innej sprawie. Zajmują się tu stwierdzaniem nieważności małżeństwa. Adwokat kościelny Michał Pełka prowadzi też bezpłatne porady prawne. Pomogą tu kompleksowo w takich procesach. Zainteresujcie się także ich pomocą jeżeli macie podobne problemy w swoim życiu.
Awatar użytkownika
szyman
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2019, 17:54

Re: Zadłużenie na mieszkaniu komunalnym

Post autor: szyman »

Ja mam dług/kredyt bankowy w CHF i mimo, że spłacam regularnie jego końca nie widać. Wynika to z nieczystej gry banku w czasie gwałtownych ruchów franka i ciągnie się po dziś dzień. Zwróciłem się o pomoc do krakowskiej kancelarii prosperitas. Wysłałem mailem umowę, którą przeanalizowano i po kilku dniach dostałem raport oceną mojej sytuacji. Zdecydowałem się wstąpić na drogę sądową a po spotkaniu w kancelarii upewniłem się że mam rację.
bęcek

Re: Zadłużenie na mieszkaniu komunalnym

Post autor: bęcek »

Podobno bardzo skuteczna w pomocy frankowiczom jest ta kancelaria https://kancelarialexa.pl/ , zerknij, skontaktuj się i trzymam kciuki za powodzenie. Myślę, że z tymi prawnikami to szybsze niż Ci się wydaje
Javorśka83

Re: Zadłużenie na mieszkaniu komunalnym

Post autor: Javorśka83 »

mialam sama problem finansowy z pewną firmą. polecono mi najlepszego adwokata w miescie - Fabiana Orłowskiego https://adwokatofinansach.pl/ specjalizuje sie w tym dziale. bardzo profesjonalny i konkretny człowiek. szybko znalazl rozwiązanie problemu. polecam :)
zośka

Re: Zadłużenie na mieszkaniu komunalnym

Post autor: zośka »

Widziałam ostatnio, że dosyć dobrą ofertę posiada kancelaria prawna Gdańsk https://www.krp-ks.pl/ . Dodatkowo też tutaj podejście do spraw klientów jest fachowe, więc może jednak otrzymacie tutaj wielką pomoc
ODPOWIEDZ